Opis przedszkola Czas pracy przedszkola

Opis przedszkola

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczna piątka” funkcjonuje od 1 września 2003r. Powstało na bazie Przedszkola Publicznego Nr 5. Przedszkole położone jest przy jednej z głównych ulic miasta, na obszarze centrum.  Placówka dysponuje ogrodem i dwoma budynkami. Budynek główny-willowy, trzykondygnacyjny został tak zagospodarowany, że każdy oddział zajmuje jedną kondygnację. W sumie jego powierzchnia użytkowa wynosi 657 m2, co oznacza, że może opiekę znaleźć tu w trzech oddziałach 90 dzieci.  Dzieci-dobrane wiekowo- mają do swojej dyspozycji bogate w zabawki i pomoce naukowe sale zajęć, jadalnię, szatnię, sanitariaty z umywalkami i natryskami. Do budynku poszczególne grupy wiekowe mają swoje wejścia. Dzieci najmłodsze do swoich pomieszczeń wchodzą wejściem od ul. Świdnickiej, a dzieci starsze od strony ogrodu przedszkolnego.  Dla wygody rodziców na parterze budynku zamontowane są domofony.

W mniejszym budynku od 1.09.2010r. utworzono jeszcze jeden- IV oddział przedszkolny dla dzieci 5,6-letnichW jego części parterowej znajduje się łazienka, z której korzystają dzieci bawiące się w ogrodzie. Ogród przedszkolny jest laureatem konkursów miejskich „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”  i ma opinię najładniejszego ogrodu przedszkolnego w mieście. Charakteryzuje go duża przestrzeń i piękne , funkcjonalne zagospodarowanie. Są w nim dwie altany, piaskownica,  zjeżdżalnie, huśtawki, przeplotnie, drabinki, tramwaj,  ławeczki itp. Jako jedyne przedszkole w centralnej części ogrodu posiadamy brodzik. Wszystko otoczone jest dużą ilością zieleni i kwiatów.